Dubai Vize İşlemleri

Dubai vizesi online sistem üzerinden alınan bir vizedir. Bu sebeple başvuru sahipleri parmak izi veya mülakat işlemlerine tabi değildir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu vize başvurusu, Dubai Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Dubai vizesi başvurusu için BAE online vize sistemine evrakların yüklenmesi ile yapılabilmektedir.

ÖNEMLİ: Dubai Emirliği Göçmenlik Ofisleri, Dubai’ye seyahat eden kişileri Dubai Uluslararası Havalimanı’nda göz taramasına tabi tutmaktadır. Göz taraması yapılan kişilerin, tarama bankosunda kredi kartlarının basılı kopyasını ya da kredi kartı numarasına ait onay sayfasının çıktısını ibraz etmeleri gerekmektedir. İstenilen evrakın sunulamaması durumunda kişi, 30 AED ödemek zorunda kalacaktır.

Dubai vize işlemleri 1,2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre Dubai Konsolosluğunun yoğunluğuna ve tatil günlerine bağlı olarak uzayabilmektedir. Bu sebeple başvuru sahipleri seyahat planlarını kesinleştirmemeleri tavsiye edilir. Dubai vizesiyle Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğine gidilebilir.Bu emirlikler; Abu Dabi, Acman, Füceyre, Resül-Hayme, Sarika, Ummül-Kahveyn’dir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport: En az 6 ay geçerliliği olan,
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • Dubai vizesi başvuru formu

Dubai Vize Reddi

Dubai vize başvurusu daha önceden reddedilen kişiler tekrar başvuru yapabilirler.Daha önceden herhangi bir ülkeden konusu suç teşkil edecek bir sebepten vize reddi aldıysa Dubai vize başvurusu retle sonuçlanır. Yine önceki başvurusunda Dubai vizesini alıp vize çıkış süresinden daha sonra çıkış yapan kişilerin yeni başvurusu reddedilir.