Dubai Turistik Vizesi

Dubai’ye turistik amaçlı seyahat etmek isteyen TC vatandaşları bu vizeye başvurmalıdır. Dubai Turistik Vizesi online olarak alınan bir vizedir. Vize başvurusunda bulunacak kişiler, Dubai Turistik Vizesi için ibraz etmeleri gereken evraklarını taratıp Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-vize sistemine yükleyerek vize başvurusu yapmaları gerekir. Dubai Turistik vize türleri ikiye ayrılmaktadır.

Dubai vize başvurunuzda sizden istenen evrakları sistem üzerinden e-mail ortamında göndermeniz yeterlidir. Dubai göçmenlik ofisi üzerinden online olarak yapılmaktadır. İşlemler online olarak yapıldığı için randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kısa Süreli Dubai Turistik Vizesi: Bu vize türü tek girişli ve çok girişli olarak ikiye ayrılır. Tek girişli kısa süreli Dubai vizesinde vizede yazılı süre boyunca maksimum 30 gün seyahat hakkı tanınır.Çok girişli kısa süreli Dubai vizesinde ise 2 ay içinde 30 gün boyunca geçerlidir. Bu süre içinde birden fazla giriş yapma hakkına sahiptirler.

Uzun Süreli Dubai Turistik Vizesi: Bu vize türü de kısa süreli Dubai Turistik Vizesi gibi tek girişli ve çok girişli olmak üzere iki türde seyahat hakkı sağlar. Uzun süreli Dubai Turistik Vizesi başvurusunda bulunan kişiler Dubai’de toplam 90 gün konaklama hakkına sahip olurlar. 

Dubai’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Dubai’ye kısa süreli 30 gün çok girişli, uzun süreli 90 gün çok girişli ve 90 gün tek girişli vize başvurusunda bulunabilirler. Dubai 30 gün çok girişli uzun süreli vize başvurunuz için sizden istenen evraklara ek olarak vize başvuru ücreti farklılığı bulunmaktadır. Dubai turistik seyahat için 90 gün tek girişli ve 90 gün çok girişli turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Dubai vizesi almış olmak, vizeyi alan kişinin Dubai’ye giriş yapmasını garanti etmemektedir. Dubai sınır girişlerinde görevli olan memur ve polisler Dubai girişlerine izin vermeme hakkına sahiptir.

 Dubai vizesiyle Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğine gidilebilir.Bu emirlikler; Abu Dabi, Acman, Füceyre, Resül-Hayme, Sarika, Ummül-Kahveyn’dir.

 

Dubai Turistik Vize Evrakları

  • Pasaport (En az 2 ay geçerliliği olan, var ise eski pasaportlar),
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • Dubai vize başvuru formu

Dubai turistik vizesi 1,2 gün içinde sonuçlanmaktadır.