DUBAİ Öğrenci Vizesi uygulamaları hakkında bilgiler

DUBAİ Öğrenci Vizesi için gerekli evrak listesi

1 – Vize Başvuru Formu

2 – Pasaport

3 – Okuldan kabul mektubu

4 – Ailesinin veya kendisinin maddi durum belgeleri

5 – İngilizce eğitimi alındığına dair belgeler

6 – Askerlik durumu belgesi

7 – Öğrenciler için İngilizce tercümeli öğrenci belgesi

8 – Öğrenci olmayanlar için son mezun olduğu okuldan diploma veya İngilizce tercümeli çıkış belgesi

9 – Evlilik cüzdanı fotokopisi (Evliler için)

10 – Tapu ve araç ruhsat fotokopisi

11 – Vukuatlı nüfus kayıt örneği

12 – Seyahat sağlık sigortası

 

DUBAİ Konsolosluğu, DUBAİ Uzatmalı Öğrenci Vizesi Evrakları 

1 – Vize Başvuru Formu

2 – Pasaport

3 – Okuldan öğrenime kabul teyidi

4 – Öğrenci belgesi veya diploma, transcript

5 – Banka hesap cüzdanı

6 – Vukuatlı nüfus kayıt örneği ve İngilizce tercümesi

7 – Seyahat sağlık sigortası

8 – İngilizce seviyenizi belirtir sınav sonuç belgesi

 

DUBAİ Öğrenci Vizesi Hakkında

DUBAİ Öğrenci Vizesi, Birleşik Krallığa, dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitimi almak üzere gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yakından ilgilendiren bir vize türüdür. DUBAİ öğrenci vizesi 2 farklı şekilde hazırlanmıştır.

DUBAİ öğrenci vizesinin ilk bölümünü Student Visitor Visa oluştururken, bu vize DUBAİ ziyaretçi öğrenci vizesidir. DUBAİ Student Visitor Visa,  DUBAİ’de dil eğitimi almak üzere düzenlenmiş bir öğrenci vizesi türü olurken, İngilizce düzeyi şartı aranmamaktadır. DUBAİ ziyaretçi öğrenci vizesi 11 ay ve 6 ay olarak verilmektedir. DUBAİ Student Visitor Visa ile DUBAİ’de çalışma imkânı bulunmamakta ve vize süresinin son ermesinin ardından bu vize türünün DUBAİ’den de uzatılma imkânı bulunmamaktadır. DUBAİ öğrenci ziyaretçi vize süresinin uzatılmak istenilmesi halinde ise Türkiye’den yeni bir başvuruda bulunulması gerekecektir.

DUBAİ öğrenci vizesinin 2. Bölümünü ise uzun dönem DUBAİ öğrenci vizesi kategorisi olan Tier 4 General Student Visa oluşturmaktadır. DUBAİ Tier 4 General Student Visa için orta düzeyde (intermediate) İngilizce koşulu bulunurken uluslararası geçerli bir sınav sonuç belgesi ile intermediate seviyesindeki İngilizceniz kanıtlanmalıdır. DUBAİ uzun süreli öğrenci vizesi ile DUBAİ’ye dil eğitimi almak üzere giden kişilere çalışma izni verilmemektedir. Foundation lisans veya yüksek lisansa giden öğrenciler ise haftada 20 saati geçmeme ön koşulu ile yarı zamanlı (part-time) çalışma imkânından yararlanabileceklerdir. DUBAİ uzun süreli öğrenci vizesi süresinin son ermesinin ardından DUBAİ’den işlem yaparak uzatabilirsiniz.

DUBAİ öğrenci vizesi işlemleri için son 10 yıl içerisinde alınmış ve seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportlar ile başvurularda bulunulmalıdır.

DUBAİ öğrenci vize işlemleri için doldurulacak olan DUBAİ öğrenci vize başvuru formu 2010 yılının Nisan ayından bu yana online olarak doldurulmalıdır.

DUBAİ öğrenci vizesi başvuruları direk olarak DUBAİ Konsolosluğuna yapılamayacaktır. DUBAİ Konsolosluğu, DUBAİ vize başvurularını DUBAİ vize işlemleri için çalışmalar yürüten temsilcilikler aracılığı ile kabul etmektedir. Fakat DUBAİ Konsolosluğuna parmak izi uygulaması, biometrik fotoğraf çekimi ve DUBAİ Konsolosluğunun gerek görmesi halinde mülakat verme üzerine gidilebilecektir. DUBAİ öğrenci vizesi sonuçları hakkında karar verecek olan Makam ise DUBAİ vize işlemleriniz için çalışmalar yürüttüğünüz temsilcileriniz değil, DUBAİ Konsolosluğudur.

 

DUBAİ Öğrenci Vizesi İşlemleri Sırasında Sıkça Sorulan Sorular

DUBAİ Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

DUBAİ öğrenci vizesi için öncelikle size uygun olan DUBAİ öğrenci vizesi kategorisini seçmelisiniz. Siz uygun olan DUBAİ öğrenci vize türü içerikleri yukarı da bulunan bölümlerde mevcut olurken, DUBAİ vize uyum koşullarını eksiksiz olarak yerine getirerek DUBAİ vize işlemleri hizmetler vermekte olan temsilcilikleriniz aracılığı ile alabilirsiniz.

DUBAİ Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar?

DUBAİ öğrenci vizesi için gerekli belgeler, hangi DUBAİ öğrenci vizesi kategorisini seçtiğinize göre değişebilecektir. DUBAİ kısa ve uzun süreli öğrenci vizesi için gerekli evraklar yukarıda bulunan bölümde mevcut olurken, DUBAİ konsolosluğu gerek görmesi halinde ek evrak talebinde bulunabilecektir.

DUBAİ Öğrenci Vizesi Ücretleri

DUBAİ öğrenci vizesi ücretleri, hangi öğrenci vizesi türünü seçtiğinize, DUBAİ’de bulunacak olan süreye göre değişmektedir. DUBAİ öğrenci vizesi ücretlerini, vize işlemlerinizi için danışmanlık etmekte olan temsilcilerinizi aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca DUBAİ öğrenci vizesi ücretleri DUBAİ Başkonsolosluğu İstanbul ve DUBAİ Büyükelçiliği Ankara makamlarınca belirlenmektedir.

DUBAİ Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

DUBAİ öğrenci vizesi, vize işlemlerinizi normal seyrinde ilerlemesi halinde maksimum 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. DUBAİ Konsolosluğu bazı durumlarda başvurularınızı değerlendirilmesi için ek süreye ihtiyacı bulunurken ayrıca eksik evraklarınızın tamamlanması gibi süreçlerde bu 3 haftalık süreye dahildir.

Bu web sitesinde aşağıdaki imzaya baktığımızda Knightsp.com’a ait görünüyor. DUBAİ Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

Knight SP, Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adları edinmekte ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile turizm, seyahat, danışma vb. şirketlere reklam alanı sağlayarak stratejik partnerlik yapmaktadır. DUBAİkonsoloslugu.net web sitesinin, DUBAİ Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile hiçbir alakası olmadığı gibi içindeki bilgilerin de resmi bir dayanağı yoktur. İçeriklerde vize uzmanlarının tecrübelerinden yola çıkılarak site ziyaretçilerinin yararına olacak şekilde doğru yönlendirme yapmak amacı güdülmektedir. Doğru olmayan bilgileri bildirmek veya bilgi güncellemesi yapmak için lütfen info@knightsp.com adresine yazınız. Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır ve bazı durumlarda ilgili konsoloslukla bizzat iletişime geçilerek teyit edilmeleri gerekmektedir.

DUBAİ Öğrenci Vizesi İle Çalışma Hakkı Var mı?

DUBAİ öğrenci vizesi ile çalışma hakkı vardır fakat bu durum hangi DUBAİ öğrenci vize kategorisini seçtiğinize bağlıdır. Şöyle ki; Student Visitor Visa ile çalışma imkânı bulunmazken ancak Tier 4 General Student Visa ile gidecek olan kişiler Foundation lisans veya yüksek lisans yapma koşulu ile haftada 20 saat part time çalışılabilecektir.